Upute za sastavljače

Slijedi par savjeta vezano za tehničku izvedbu kviza, koji bi možda mogli biti korisni sastavljačima.

Ako radite kviz kao ekipa, otvorite Google dokument te upucavajte pitanja u njega dok ne dosegnete dovoljnu količinu za kviz. Isto nije loša ideja, da unutar dokumenta napravite tablicu te pitanja odmah slažete po kategorijama jer će vam to uvelike olakšati selekciju kada dođe vrijeme da složite kviz. Google Docse čak nije loša ideja koristiti i ako kviz radite sami, ako ništa drugo zbog backupa.

Za skidanje klipova sa You Tube, preporučam Add-on za Firefox YTD . Radi kao bubica i pruža mogućnost skidanja u različitim formatima. Postoje također i downloaderi za Chrome, ali moje iskustvo je da Chrome baš ne voli takav tip dodataka pa više preporučam upotrebu Firefoxa.

Za obradu audio zapisa, koje planirate koristiti na kvizu možete koristiti mnoštvo programa, no osobno sam najskloniji Online Mp3 Cutteru, jer je brz, jednostavan i ne zahtijeva nikakvu instalaciju.
Za video, u slučaju da koristite Windowse, Movie Maker se pokazuje kao dosta praktičan i jednostavan obrađivač. Ako vam isti nije bio instaliran sa samim Windowsima, možete ga skinuti ovdje.
Obrađene audio i video zapise spremite u posebnu mapu, te kada krenete u izradu PowerPoint prezentacije ih samo ubacujte.
Ako imate namjeru pitanja i odgovore postaviti negdje na internetu (Facebook, forumi...) samo izvezite(Export) vašu prezentaciju u jedan od tekstualnih formata kao što su RTF, čime dobijete sav vaš sadržaj u malom formatu čime ga lako možete uploadati.

Ovo nipošto nije jedini tehnički način da se izvede kviz, ali za mene osobno funkcionira dobro pa ga zato i prenosim jer možda i vama nešto od alata bude od koristi. Komentari dobrodošli.




Nema komentara:

Objavi komentar